Legalett Polska

Cykl budowlany

2. Wyznaczony zewnętrzny obrys fundamentu, wyprowadzenie przyłączy

Wyznaczamy zewnętrzny obrys fundamentu. Po wyrównaniu pospółki i wyprowadzeniu przyłączy kanalizacyjnych ustawiamy styropianowe elementy brzegowe, tworzące cokół budynku i jego izolację pionową. Poziomujemy elementy brzegowe.

 

3. Przygotowanie do układania izolacji, sprawdzenie wszystkich wymiarów

Gotowy cokół, szalunek i izolacja brzegowa. Na wyrównanej powierzchni można przystąpić do układania izolacji. Jest to również dobry moment na sprawdzenie wszystkich wymiarów.

 

4. Układanie izolacji

Powierzchnię wewnątrz elementów brzegowych wypełniamy styropianem, który będzie tworzyć izolację poziomą budynku. Styropian układany jest w dwie warstwy na mijankę na całej powierzchni płyty. W zależności od projektu jest to od 20 do 30 cm styropianu.

 

5. Układanie siatki zbrojeniowej

Na dystansach zbrojeniowych układamy dolną siatkę zbrojeniową płyty fundamentowej. Górna siatka wraz z dozbrojeniem jest połączona z pozostałą konstrukcją. Na zdjęciu widać również wyprowadzone przyłącza kanalizacyjne. Zaletą płyty jako konstrukcji nośnej jest przenoszenie obciążenia z budynku na grunt poprzez zwiększoną powierzchnię, co jest dobrym rozwiązaniem w przypadku złych warunków gruntowych czy wysokim poziomie wody gruntowej.

 

7. Instalowanie centrali grzewczej

Centrala grzewcza, która jest sercem systemu grzewczego w budynku z podłączonymi rurami. Na zdjęciu widoczna jest skrzynia zabezpieczająca agregat grzewczy, który jest instalowany w trakcie wykańczania budynku. Jednostka grzewcza (grzałka elektryczna lub wodne wymienniki ciepła) ogrzewają powietrze, które krąży w płycie fundamentowej.

 

8. Fundamet przygotowany do zalania

Gotowy fundament budynku wraz z systemem grzewczym jest przygotowany do zalania betonem. Krótki czas budowy – od 4 do 6 dni (powierzchnia 120 m2) – przyspiesza znacznie budowę domu co również przyczynia się do obniżenia kosztów.

 

9. Przygotowanie elementu wykusza w płycie fundamentowej

 

11. Zabezpieczenie fundamentu folią budowlaną

Zabetonowany fundament jest zabezpieczany folią budowlaną.

 

13. System grzewczy Legalett z jednostką grzewczą na stropie

System grzewczy Legalett z jednostką grzewczą na stropie. Zastosowanie systemu rur PP50 pozwala na nieograniczone zastosowanie samego systemu grzewczego w stropach budynków dwu – i wielokondygnacyjnych. Zasada działania Stropu Grzewczego Legalett jest taka sama jak systemu grzewczego w fundamencie.

 

14. Podłączenie agregatów

Podłączenie agregatów odywa się po wykonaniu wszystkich prac mokrych.

 

15. Zamykanie agregatów

Zamykanie agregatów leży w gestii inwestora, odbywa się tydzień po podłączeniu agregatu.

 
 
wykonane przez derwi.pl

LEGALETT
80-309 Gdańsk, Al. Grunwaldzka 487A, II piętro
Tel./Fax: 58 554 21 88
info@legalett.com.pl

© Wszystkie prawa zastrzeżone