Legalett Polska

Informacje o firmie

LEGALETT na świecie

Od wieków tradycyjnym sposobem posadowienia budynków w Skandynawii były tzw. torpargrund czyli najprostsza wersja fundamentu z przestrzenią pod budynkiem zapewniającą wentylację. Tego typu konstrukcja sprawdzała się przy prostym budownictwie.  Współczesny sposób budowania zmienił nie tylko architekturę budynków, ale również konstrukcję. Właścicielom zależy na ciepłych, dobrze zaizolowanych i energooszczędnych domach. Stara technika nie sprawdziła się w nowych warunkach powodując wiele problemów związanych z  podciąganiem wilgoci przez fundamenty.

Pomysł na Fundament Grzewczy Legalett powstał w Szwecji w początkach lat osiemdziesiątych jako odpowiedź na narastające problemy z wilgocią i pleśnią w nowopowstających budynkach. Legalett jest całkowicie szwedzkim opatentowanym rozwiązaniem systemowym. Doświadczenie pokazało, że podstawowa wiedza o wilgoci w branży budowlanej nie była wystarczająca, dlatego Legalett stworzył optymalną konstrukcję fundamentu w celu wyeliminowania fizycznych przyczyn powstawania wilgoci i pleśni z gruntu. Prace konstrukcyjne były prowadzone w ścisłej współpracy z wiodącymi szwedzkimi naukowcami-fizykami specjalizującymi się w problematyce wilgoci. Charakterystyczny dla tej technologii sposób posadowienia to jest zagęszczona warstwa drenażowa (np. żwir, pospółka) pod całą płytą fundamentową, oraz  dwie warstwy styropianu zapewniają izolację przeciwwilgociową i termiczną.

Pierwowzór obecnej płyty fundamentowej Legalett powstał w 1978 roku w Szwecji  w Göteborg-u. Płyta żelbetonowa z prostym systemem kanałów powstała jako część programu naukowego wspólnie z Chalmers Tekniska Högskola z siedzibą w Göteborg-u.

Wkrótce zmodyfikowano koncepcję wprowadzając kolejne udoskonalenia. Pierwszą płytę Legalett w takiej formie jak obecnie, wykonano w 1983 roku w Kungelv.  W 1983 roku reagując na zapotrzebowanie rynku rozpoczyna swoją działalność rodzinna firma LEGALETT BYGGSYSTEM AB.

Idea płytowego fundamentu grzewczego rozprzestrzeniła się na inne kraje Europy,  Ameryki i Azji. Budynki posadowione na płytowym fundamencie Legalett sprawdzają się doskonale w ekstremalnych warunkach temperaturowych północnej Szwecji, Norwegii i Finlandii. Wiele budynków z Legalett-em powstało w odległości mniejszej niż 100 mil od kręgu polarnego. Z kolei w Japonii wykorzystano bezpieczną konstrukcję płyty na obszarach narażonych na trzęsienia ziemi, a idea akumulowania energii w betonowej płycie znalazła swoich entuzjastów ze względu na wysokie ceny energii.

LEGALETT w Polsce

W Polsce firma Legalett istnieje od 1994 roku, jako część międzynarodowego koncernu Legalett Internationale AB z siedzibą w Szwecji. Szwedzki Legalett to firma rodzinna z wieloletnimi tradycjami na rynku budowlanym, jest to nie tylko miejsce pracy, ale przede wszystkim to miejsce ludzi z pasją i ambicjami tworzenia rzeczy najlepszych – w tym wypadku technologii przyjaznej człowiekowi i środowisku.

Polska siedziba firmy od lat mieści się w Gdańsku. Od 1994 roku z powodzeniem dostarczamy do polskich odbiorców Płytowy Fundament Grzewczy Legalett. W ciągu tych 20 lat swojej działalności firma dostarczyła ponad 250 000 metrów kwadratowych grzewczej płyty fundamentowej Legalett do odbiorców w całej Polsce.

Współpracujemy z wysoko wykwalifikowanymi specjalistami gotowymi do realizacji zamówień złożonych przez naszych klientów.  Korzystamy z doświadczeń szwedzkich inżynierów, którzy wciąż prowadzą badania i rozwijają koncepcję konstrukcji  fundamentu i stropu zwłaszcza w takich dziedzinach jak: zabezpieczenie przed wilgocią, zużycie energii, magazynowanie ciepła, optymalne wykorzystanie materiałów. Technologia Legalett-u jest ciągle udoskonalana i ulepszana, taka jest bowiem polityka firmy Legalett – razem z technologami ze Szwecji, Norwegii, Finlandii, a nawet Japonii i Kanady pracujemy nad tym aby Legalett spełniał oczekiwania naszych klientów i aby był coraz lepszy. Sprawia nam to przyjemność i radość, oraz daje dużą satysfakcję bo wiemy, że oddajemy w Wasze ręce świetny produkt odpowiadający potrzebom naszych czasów.

Wprowadzamy również nowe produkty związane z naszą branżą: płytę fundamentową bez ogrzewania typu SLAB chętnie stosowaną zwłaszcza w obiektach magazynowych, unikalną szwedzką pompę ciepła ZIRIUS M2 firmy MEGATHERM I OSBY AB, wodne ogrzewanie podłogowe V20 we współpracy z firmą Danfoss, zdalnie sterowane termostaty, wreszcie coraz lepsze, wydajniejsze agregaty, termostaty oraz inne detale występujące w naszym systemie.

Na terenie Polski nasze produkty dostarczamy własnym transportem jako kompletny pakiet materiałów niezbędnych do wykonania fundamentu czy ogrzewania wraz z pełną dokumentacją techniczną, konsultacjami i doradztwem. Wykonawstwo, doradztwo i konsultacje oferujemy na terenie całego kraju poprzez sieć naszych współpracowników i konsultantów.

 
wykonane przez derwi.pl

LEGALETT
80-309 Gdańsk, Al. Grunwaldzka 487A, II piętro
Tel./Fax: 58 554 21 88
info@legalett.com.pl

© Wszystkie prawa zastrzeżone