Legalett Polska

Aktualności

Dlaczego warto zdecydować się na posadowienie fundamentu z płytą grzewczą? Co przemawia za tym rozwiązaniem?

Dlaczego warto zdecydować się na posadowienie fundamentu z płytą grzewczą? Co przemawia za tym rozwiązaniem?

Najważniejszą zaletą grzewczej płyty fundamentowej jest gwarancja wytrzymałości, bezpieczeństwa i jakości konstrukcji tak fundamentu jak i systemu grzewczego. Oczywiście niemniej ważny jest komfort inwestora, który otrzymuje kompleksową usługę od zaprojektowania fundamentu i ogrzewania indywidualnie dopasowanego do projektu, działki, gruntu i życzeń inwestora, po dostarczenie na plac budowy wszystkich materiałów i wreszcie wykonania.

Unikalna budowa płyty grzewczej poprzez własność akumulowania ciepła uniemożliwia przenikanie wilgoci do betonu, a co za tym idzie stabilizuje temperaturę domu. Ponieważ źródło ciepła znajduje się w płycie eliminuje się przy okazji straty wynikające z wyprodukowania i przesyłania ciepła. W pomieszczeniach zapewnia prawidłowy rozkład temperatury, gwarantując komfort cieplny mieszkańcom i użytkownikom. Dzięki ogrzewaniu płytowemu otrzymujemy ogrzewanie „niewidoczne”, zyskując przestrzeń podokienną wolną od kaloryferów, a  koszty eksploatacji dla użytkownika są niższe.

Ogrzewanie w płycie grzewczej odbywa się przez rozprowadzenie ciepłego powietrza w zabetonowanych w niej rurach. Zastosowanie powietrza jako nośnika energii cieplnej to szczególna zaleta płyty grzewczej - ogranicza do minimum niebezpieczeństwo przecieków wody, a w przypadku nagłego spadku temperatury poniżej zera, zamarznięcia instalacji wodnej. Dodatkowo taka temperatura podłogi zapewnia brak prądów konwekcyjnych powietrza. Dzięki temu kurz nie podnosi się i pozostaje na poziomie podłogi, co jest dużą zaletą w przypadku chorób na tle alergicznym.

18 maja 2011

powrót

wykonane przez derwi.pl

LEGALETT
80-309 Gdańsk, Al. Grunwaldzka 487A, II piętro
Tel./Fax: 58 554 21 88
info@legalett.com.pl

© Wszystkie prawa zastrzeżone