Legalett Polska

Aktualności

Korzystając z pompy ciepła ZIRIUS obniżysz koszty ogrzewania

Korzystając z pompy ciepła ZIRIUS obniżysz koszty ogrzewania

W tym roku LEGALETT we współpracy ze szwedzką firmą MEGATHERM I OSBY AB proponuje obniżenie kosztów ogrzewania poprzez zastosowanie jednego z modeli pomp ciepła ZIRIUS. Szwedzkie pompy ZIRIUS to bezpieczna i przyjazna dla środowiska inwestycja zapewniająca znaczną redukcję kosztów ogrzewania.

ZIRIUS  to kompletny system zapewniający jednocześnie ciepłą wodę użytkową oraz ciepłą wodę na potrzeby systemu grzewczego dla obiektów nowobudowanych jak i zastępujący istniejący już kocioł grzewczy. ZIRIUS M2 składa się z dwóch osobnych jednostek: pompy ciepła wraz ze sterownikiem oraz zbiornika akumulacyjnego. Ciepło jest pobierane bezpośrednio z ziemi za pomocą miedzianych rur pokrytych tellurem i umieszczonych na głębokości 0,8m. Podstawowy wariant pompy ciepła ZIRIUS wymaga do prawidłowej pracy jedynie 150 m2 powierzchni działki.

W ciągu roku, podczas ciepłych miesięcy w ziemi gromadzona jest znaczna ilość ciepła. Pompa ciepła ZIRIUS kumuluje tę energię za pomocą poziomego kolektora gruntowego. Pompa działa na zasadzie bezpośredniego odparowania czynnika w przewodzie umieszczonym w ziemi. Instalacja jest prosta, tania i niezawodna. Nie wymaga stosowania takich elementów jak wymienniki czy pompy obiegowe. Transfer ciepła z ziemi następuje bezpośrednio do instalacji grzewczej. 

18 maja 2011

powrót

wykonane przez derwi.pl

LEGALETT
80-309 Gdańsk, Al. Grunwaldzka 487A, II piętro
Tel./Fax: 58 554 21 88
info@legalett.com.pl

© Wszystkie prawa zastrzeżone