Legalett Polska

Prasa o nas

1 stycznia 2009

Estetyczna strona ciepła

We współczesnym budownictwie coraz większą popularnością cieszy się ogrzewanie podłogowe, w którym nośnikiem ciepła nie jest woda czy energia elektryczna, a powietrze krążące w rurach. Taki sposób ogrzewania zapewnia tzw. fundamentowa płyta grzewcza, łącząca konstrukcję płyty fundamentowej z systemem ogrzewania podłogowego powietrzem w obiegu zamkniętym. O właściwą temperaturę krążącego kanałami powietrza dba agregat grzewczy lub agregat z nagrzewnicą wodną.

więcej

 

Modernistyczny dom pasywny wybudowany pod Legionowem

Wykonanie grzewczej płyty fundamentowej Legalett
Dom pasywny posadowiony jest na ogrzewanej płycie fundamentowej Legalett. To opatentowany rodzaj konstrukcji typu „dwa w jednym”. Łączy w sobie elementy posadowienia budynku, a także systemu grzewczego przyziemia ( choć może być także stosowany jako samodzielny docelowy system grzewczy na każdej kolejnej kondygnacji). W domu pasywnym płyta grzewcza Legalett stanowi jedyny system grzewczy. Jest to możliwe dzięki akumulacji ciepła w grubej warstwie betonu, a dodatkowo przy ogrzewaniu podłogowym możliwe jest obniżenie temperatury o 2-3°C, bez zmniejszania komfortu cieplnego.

więcej

 
1 stycznia 2009

Inteligentny System sterowania Legalett-em

Firma Legalett wprowadza właśnie do sprzedaży nowe unikalne rozwiązanie elektronicznego sterowania ogrzewaniem podłogowym Legalett, opartym na sieci termostatów ARTIC sterowanych jednostką centralną.

więcej

 
1 marca 2011

Ciepła podłoga – komfort na wiele sposobów

Ogrzewanie podłogowe jest najbardziej popularną formą ogrzewania płaszczyznowego (systemy ścienne i sufitowe spotyka się zdecydowanie rzadziej). Zasada jego działania polega na wykorzystaniu zjawisk promieniowania (ponad 70 proc. oddawanego ciepła) i konwekcji dla zapewnienia komfortu cieplnego w ogrzewanych pomieszczeniach.

więcej

 

System ogrzewania hal przemysłowych i sportowych

W związku z ciągłym rozwojem, firma Legalett powiększa również zakres oferowanych konstrukcji. W odpowiedzi na liczne zapytania proponuje bezpieczny fundament i bezawaryjny system ogrzewania dla budynków przemysłowych i użyteczności publicznej. Idealne rozwiązanie dla hal: przemysłowych, sportowych, handlowych, biurowych i innych. Znak rozpoznawczy firmy to szybki czas budowy, niskie koszty eksploatacji, bezawaryjność, zabezpieczenie przed wilgocią i jej skutkami oraz stabilna temperatura w obiekcie każdego typu z Systemem Legalett.

więcej

 

Płytowy fundament i strop grzewczy Legalett

System Legalett jest połączeniem konstrukcji płyty fundamentowej z systemem ogrzewania podłogowego powietrzem w obiegu zamkniętym. Ta nowatorska koncepcja została opracowana w Szwecji, opatentowana i posiada aprobaty i atesty w wielu krajach (min. w Niemczech, Japonii, Norwegii, Danii, Finlandii, Kanadzie i Polsce). System ten znajduje zastosowanie w domach jednorodzinnych, szkołach, przedszkolach, halach przemysłowych i sklepowych oraz w wielopoziomowych budynkach mieszkalnych.

więcej

 

Pompa ciepła Zirius M2

W tym roku LEGALETT we współpracy ze szwedzką firmą MEGATHERM I OSBY AB proponuje obniżenie kosztów ogrzewania poprzez zastosowanie jednego z modeli pomp ciepła ZIRIUS. Szwedzkie pompy ZIRIUS  to bezpieczna i przyjazna dla środowiska inwestycja zapewniająca znaczną redukcję kosztów ogrzewania.

więcej

 
 
wykonane przez derwi.pl

LEGALETT
80-309 Gdańsk, Al. Grunwaldzka 487A, II piętro
Tel./Fax: 58 554 21 88
info@legalett.com.pl

© Wszystkie prawa zastrzeżone