Legalett Polska

Zalety i wady

Ekonomiczność

Dzięki zastosowaniu systemu LEGALETT, koszty eksploatacji dla użytkownika są niższe. Izolacja cieplna i prawidłowy rozkład temperatury pozwala na obniżenie temperatury pomieszczeń o 2-3C bez utraty komfortu cieplnego.

więcej

 

Niskie koszty utrzymania

Zamknięty system przewodów w pętli nie wymaga czyszczenia lub konserwacji. Brak ryzyka wycieku wody w przewodach wentylacyjnych. Nie ma limitu czasu użytkowania rur użytych w systemie LEGALETT.

więcej

 

Brak wilgoci, grzybów i pleśni w fundamencie

Płytowy fundament grzewczy LEGALETT eliminuje fizyczne warunki przyczyniające się do wystąpienia wilgoci oraz rozwoju grzybów i pleśni w fundamencie.

więcej

 

Uniwersalność

Powietrze w podłogowym systemie grzewczym można podgrzewać przy pomocy różnych źródeł ciepła np.: przez piece gazowe, olejowe, pompy ciepła, kominek, elektrociepłownię czy też elektrykę.

więcej

 

Dwa w jednym

System Legalett to połączenie konstrukcji płyty fundamentowej z podłogowym systemem grzewczym – dzięki temu Inwestor w tym samym czasie buduje fundament i system grzewczy dla całego domu.

więcej

 

Bezpieczeństwo

Zastosowanie powietrza jako nośnika energii cieplnej w przeciwieństwie do wodnych instalacji grzewczych do minimum ogranicza niebezpieczeństwo awaryjnych przecieków wody, a w przypadku awaryjnego spadku temperatury poniżej zera, zamarznięcia instalacji wodnej co może być katastrofalne w skutkach dla domu.

więcej

 

Odporny na przemarzanie

System LEGALETT umożliwia wykorzystanie akumulacji ciepła w płycie fundamentowej do ogrzewania wnętrza budynku oraz jednoczesnego wywołania odpowiedniego pola temperatur w gruncie pod budynkiem. Zapewnia to podczas eksploatacji budynku ochronę fundamentów przed wysadzinami mrozowymi na gruntach wysadzinowych.

więcej

 

Eliminuje prądy konwekcyjne i zanieczyszczenia powietrza czynnikami alergicznymi

Technologia systemu grzewczego Legalett pozwala wyeliminować zjawisko prądów konwekcyjnych, a także zanieczyszczenia powietrza czynnikami alergicznymi, gdyż nie unosi kurzy z bakteriami i drobnoustrojami, nie wysusza powietrza i nie jonizuje go niekorzystnie.

więcej

 

Prosty i szybki montaż

Konstrukcja fundamentu i systemu grzewczego Legalett jest bardzo prosta i szybka w montażu. Wszystkie jej składniki są wcześniej przygotowane, odpowiednio przycięte i częściowo zmontowane. Składanie ich polega na rozłożeniu według projektu gotowych już elementów.

więcej

 

Skrócenie czasu budowy

Krótki cykl budowlany – 5 do 7 dni – przyspiesza znacznie budowę domu, oraz obniża jej koszty.

Ponadto gdy budynek znajduje się w stanie surowym zamkniętym możemy uruchomić system ogrzewania stosując agregaty budowlane. Przy ich pomocy osuszamy cały budynek, co umożliwia wcześniejsze wykończenie wnętrz.

więcej

 

Umożliwia posadowienie budynku w trudnych warunkach gruntowych

Zaletą płyty fundamentowej jako konstrukcji nośnej jest przenoszenie obciążenia z budynku na grunt poprzez zwiększoną powierzchnię co ma znaczenie w przypadku gruntów o małej nośności lub podatnych na osiadanie.

więcej

 

Prostota

Obsługa eksploatacyjna systemu jest bardzo prosta, ogranicza się jedynie do obsługi termostatu ściennego umieszczonego w ogrzewanym pomieszczeniu.

więcej

 
 
wykonane przez derwi.pl

LEGALETT
80-309 Gdańsk, Al. Grunwaldzka 487A, II piętro
Tel./Fax: 58 554 21 88
info@legalett.com.pl

© Wszystkie prawa zastrzeżone