Historia - Legalett

LEGALETT w Szwecji

Od wieków tradycyjnym sposobem posadowienia budynków w Skandynawii były tzw. torpargrund czyli najprostsza wersja fundamentu z wolną przestrzenią pod budynkiem zapewniającą wentylację. Tego typu konstrukcja nie sprawdziła się współcześnie. Stara technika w nowych warunkach spowodowała wiele problemów związanych z podciąganiem wilgoci przez fundamenty.

Dlatego powstał Fundament Grzewczy Legalett – jako odpowiedź na narastające problemy z wilgocią w nowo powstających budynkach w Szwecji. Doświadczenie pokazało, że wiedza o wilgoci w branży budowlanej nie była wystarczająca, dlatego Legalett stworzył optymalną konstrukcję fundamentu w celu wyeliminowania fizycznych przyczyn powstawania wilgoci i pleśni z gruntu. Charakterystyczny dla tej technologii sposób posadowienia to zagęszczona warstwa drenażowa (np. żwir, pospółka) pod całą płytą fundamentową, oraz dwie warstwy styropianu zapewniające izolację przeciwwilgociową i termiczną.

Pierwowzór obecnej płyty fundamentowej Legalett powstał w 1978 roku w Szwecji w Göteborg-u. Płyta żelbetonowa z prostym systemem kanałów powstała jako część programu naukowego wspólnie z Chalmers Tekniska Högskola z siedzibą w Göteborg-u.

Pierwszą płytę Legalett w takiej formie jak obecnie, wykonano w 1983 roku w Kungelv. W 1983 roku reagując na zapotrzebowanie rynku rozpoczyna swoją działalność rodzinna firma LEGALETTBYGGSYSTEM AB.

Budynki posadowione na fundamencie Legalett sprawdzają się doskonale w ekstremalnych warunkach temperaturowych północnej Szwecji, Norwegii i Finlandii. Wiele budynków z Legalett-em powstało w odległości mniejszej niż 100 mil od kręgu polarnego. Z kolei w Japonii wykorzystano bezpieczną konstrukcję płyty na obszarach narażonych na trzęsienia ziemi, a idea akumulowania energii w betonowej płycie znalazła swoich entuzjastów ze względu na wysokie ceny energii.

 

LEGALETT w Polsce

W Polsce firma Legalett istnieje od 1994 roku, jako część międzynarodowego koncernu Legalett Internationale AB z siedzibą w Szwecji. Legalett to firma z wieloletnimi tradycjami na międzynarodowym rynku budowlanym, jest to nie tylko miejsce pracy, ale przede wszystkim to miejsce ludzi z pasją i ambicjami tworzenia rzeczy najlepszych – w tym wypadku technologii przyjaznej człowiekowi i środowisku.

Polska siedziba firmy od lat mieści się w Gdańsku. Od ponad 24 lat wysoko wykwalifikowani specjaliści realizują zamówienia polskich odbiorców. Korzystamy zarówno z doświadczeń szwedzkich kolegów, jak i polskich projektantów oraz inżynierów Politechniki Gdańskiej. Wciąż prowadzimy badania i rozwijamy koncepcję konstrukcji fundamentu i stropu zwłaszcza w takich dziedzinach jak: zabezpieczenie przed wilgocią, zużycie energii, magazynowanie ciepła, optymalne wykorzystanie materiałów. Technologia Legalett-u jest ciągle udoskonalana i ulepszana, taka jest bowiem polityka firmy Legalett – razem z inżynierami z Polski, Szwecji, Norwegii, Finlandii, a nawet Japonii i Kanady pracujemy nad tym aby Legalett spełniał oczekiwania naszych klientów i aby był coraz lepszy. Sprawia nam to przyjemność i radość, oraz daje dużą satysfakcję bo wiemy, że oddajemy w Wasze ręce świetny produkt odpowiadający potrzebom naszych czasów.

Nasze produkty dostarczamy własnym transportem jako kompletny pakiet materiałów niezbędnych do wykonania fundamentu czy ogrzewania wraz z pełną dokumentacją techniczną, konsultacjami i doradztwem. Wykonawstwo, doradztwo i konsultacje oferujemy na terenie całego kraju poprzez sieć naszych współpracowników i konsultantów.

 

Kontakt

Legalett Polska Sp. z o.o.

Al. Grunwaldzka 487A, II piętro

80-309 Gdańsk

tel./fax: +48 58 554 21 88

info@legalett.com.pl

NIP: 946-00-04-292

REGON: 430405209

Biuro czynne od poniedziałku do piątku
w godzinach od 8:00 do 16:00

Magazyn

Wybickiego 22

84-207 Bojano

Dział handlowy:

Kamil Chadaj

tel. 505 155 822

e-mail: kamil@legalett.com.pl

Dział handlowy:

Kacper Gralewski

tel. 512 137 843

e-mail: kacper.gralewski@legalett.com.pl

Dział projektowy:

Małgorzata Nazarewicz

tel. 501 311 904

e-mail: gosia@legalett.com.pl

Dział projektowy:

Dominika Głód

tel. 510 022 106

e-mail: dominika.glod@legalett.com.pl

Reklama i Marketing:

Agnieszka Głowacka-Mattsson

tel. 501 311 902

e-mail: agnieszka@legalett.com.pl

Serwis i instalacje:

Kamil Chadaj

tel. 505 155 822

e-mail: kamil@legalett.com.pl

BEZPŁATNA WYCENA

napisz do nas

Administratorem danych osobowych jest Legalett Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Gdyańsku, adres: al. Grunwaldzka 487A, II piętro, 80-309 Gdańsk. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie zgodnie z polityką prywatności serwisu.

x
+
dodaj załącznik (.jpg, .pdf, .dwg, .doc, .xls)

Fundament to podstawa