Powietrzny System Grzewczy Legalett

Powietrzny System grzewczy Legalett polega na rozprowadzeniu ciepłego powietrza w kanałach zatopionych w płycie fundamentowej, posadzce lub stropie. Kanały te tworzą obiegi zamknięte pod całą powierzchnią budynku. Powietrze nie jest nigdzie wywiewane więc nie brudzi ścian ani nie roznosi kurzu.

Kanały wykonane są z rur ze specjalnego tworzywa PP o średnicy 50mm. Projekt rozmieszczenia kanałów jest zawsze przygotowywany indywidualnie przez zespół projektowy LEGALETT. Powietrze ogrzewane jest w centralach grzewczych umieszczonych pod posadzką. Ruch powietrza wymuszony jest przez wentylator znajdujący się w centrali grzewczej.

Dzięki stosowaniu powietrza jako medium grzejnego wyeliminowano wady tradycyjnego ogrzewania podłogowego: np. możliwość powstania wycieku poprzez rozszczelnienie rurociągu ogrzewania wodnego lub powstawanie zmiennych pól elektromagnetycznych przy podłogowym ogrzewaniu elektrycznym. System rurowy jest niezawodny, ponieważ po zabetonowaniu i wykonaniu tym samym kanałów w płycie, nawet samo istnienie rur nie jest konieczne dla działania ogrzewania. Głośność pracy wentylatora wynosi poniżej 30dB, obieg powietrza odbywa się z małymi prędkościami.

 

 

 


Budynek można podzielić na strefy grzewcze, w których można indywidualnie ustawić zadaną temperaturę powietrza. System obsługiwany jest za pomocą łatwych w obsłudze termostatów pokojowych z LCD. Poza termostatami pokojowymi, cały system grzewczy umieszczony jest pod posadzką. Dostęp do central grzewczych zapewniony jest przez klapy rewizyjne, na których kładzie się normalne okładziny podłogowe dzięki czemu są praktycznie niewidoczne.

System grzewczy może być zasilony z dowolnego źródła, np. kotła gazowego, pompy ciepła, kotła na eko-groszek itp. Może również pracować w wersji z nagrzewnicą elektryczną – nie trzeba wtedy inwestować w żadne dodatkowe źródło ciepła (kotłownię) a system pracuje całkowicie niezależnie wykorzystując tanią taryfę.

System jest bezobsługowy, nie ma potrzeby dokonywania żadnych przeglądów okresowych czy innych czynności konserwacyjnych.

Powietrzny System Grzewczy Legalett dociera na budowę jako prefabrykowany i docięty system rur przygotowany wg projektu dla konkretnego inwestora. Rozłożenie na budowie jest proste i szybkie.

 

 

Kontakt

Legalett Polska Sp. z o.o.

Al. Grunwaldzka 487A, II piętro

80-309 Gdańsk

tel./fax: +48 58 554 21 88

info@legalett.com.pl

NIP: 946-00-04-292

REGON: 430405209

Biuro czynne od poniedziałku do piątku
w godzinach od 8:00 do 16:00

Magazyn

Wybickiego 22

84-207 Bojano
Łukasz Sinkiewicz
tel. 509 512 493
e-mail: lukasz.sinkiewicz@legalett.com.pl

Dział handlowy:

Maciej Dorociak

tel. 512 137 843
tel. 505 155 822

e-mail: maciej.dorociak@legalett.com.pl

Dział projektowy:

Małgorzata Nazarewicz

tel. 501 311 904

e-mail: malgorzata.nazarewicz@legalett.com.pl

Dział projektowy:

Katarzyna Kimmel

tel. 510 022 106

e-mail: katarzyna.kimmel@legalett.com.pl

Dział projektowy:

Marta Dadura

tel. 519 576 633

e-mail: marta.dadura@legalett.com.pl

Reklama i Marketing:

Agnieszka Głowacka-Mattsson

tel. 501 311 902

e-mail: agnieszka@legalett.com.pl

BEZPŁATNA WYCENA

napisz do nas

Administratorem danych osobowych jest Legalett Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Gdyańsku, adres: al. Grunwaldzka 487A, II piętro, 80-309 Gdańsk. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie zgodnie z polityką prywatności serwisu.

x
+
dodaj załącznik (.jpg, .pdf, .dwg, .doc, .xls)

Fundament to podstawa

map