Archiwum Zalety - Legalett

Płyta fundamentowa

Opaska przewwysadzinowa

Umieszczona jest pod kątem od krawędzi izolacji w głąb gruntu na całym jego obwodzie. Jej zadaniem jest stabilizacja elementów brzegowych oraz utrzymywanie dodatniej temperatury gruntu pod płytą fundamentową w zimie, zapewniając lepsze parametry cieplne.

Wyprowadzenie wszystkich przepustów poza płytę

Poza obręb budynku (1m) wyprowadzone są przepusty na przyłącze wody, przyłącze elektryczne wraz z bednarką, doprowadzenie powietrza do kominka oraz przepusty na instalacje zewnętrzne.

Gotowy poziom „zero” budynku

Płyta fundamentowa Legalett jest gotową posadzką budynku, na której po wykonaniu ścian można od razu kłaść podłogi. Nie potrzeba żadnych dodatkowych wylewek, a sama płyta fundamentowa jest wygładzona i mechanicznie zatarta.

Pełne zbrojenie klasy AIIIN

Zastosowanie pełnego zbrojenia płyty fundamentowej na całej jej powierzchni dwiema warstwami siatek zbrojeniowych oraz dodatkowych wzmocnień pod ścianami zewnętrznymi pozwala na uzyskanie dużej nośnością oraz mocnej konstrukcji płyty fundamentowej. Pełne zbrojenie płyty fundamentowej Legalett charakteryzuje się lepszymi parametrami, nośnością oraz wytrzymałością niż zbrojenie rozproszone.

Brak mostków termicznych

Zastosowanie elementów brzegowych w kształcie litery L oraz izolacji poziomej pod całą powierzchnią budynku skutkuje pełną izolacją budynku od gruntu. Takie rozwiązanie pozwala na wyeliminowanie wszystkich mostków termicznych. Systemowe szalunki styropianowe LEGALETT ułatwiają i skracają czas pracy związany z budową płyty, a własna linia produkcyjna umożliwia wykonanie elementów o dowolnych wymiarach i kształtach. Takie rozwiązanie gwarantuje zachowanie odpowiedniego współczynnika U.

Umożliwia posadowienie budynku w trudnych warunkach gruntowych

Zaletą płyty fundamentowej jako konstrukcji nośnej jest przenoszenie obciążenia z budynku na grunt poprzez zwiększoną powierzchnię co ma znaczenie w przypadku gruntów o małej nośności lub podatnych na osiadanie, takich jak: grunty nasypowe, grunty o wysokim poziomie wód gruntowych itp.

Skrócenie czasu budowy

Krótki cykl budowlany – 5 do 10 dni – przyspiesza znacznie budowę domu, oraz obniża jej koszty. Ponadto gdy budynek znajduje się w stanie surowym zamkniętym możemy w przypadku płyty grzewczej z powietrznych systemem podłogowym uruchomić system ogrzewania stosując agregaty budowlane. Przy ich pomocy osuszamy cały budynek, co umożliwia wcześniejsze wykończenie wnętrz.

Prosty i szybki montaż

Konstrukcja płyty fundamentowej Legalett jest bardzo prosta i szybka w montażu. Wszystkie jej składniki są wcześniej przygotowane, odpowiednio przycięte i częściowo zmontowane. Składanie ich polega na rozłożeniu według projektu gotowych już elementów. Poniżej porównanie przedstawiające czas budowy fundamentów przy wykorzystaniu tradycyjnej technologii oraz płyty fundamentowej Legalett.

System grzewczy

Spełnienie warunków technicznych dotyczących wymagań energetycznych

Płyty fundamentowe LEGALETT dzięki zastosowaniu materiałów budulcowych i izolacyjnych z najwyższej półki rok w rok spełniają warunki techniczne, które dotyczą wymagań energetycznych.

Proekologiczne rozwiązania

Dzięki zastosowaniu systemu grzewczego powietrznego z elektrycznymi agregatami lub elektrycznych kabli grzewczych umieszczonych w płycie fundamentowej możemy w pełni ogrzewać budynek prądem. Takie rozwiązanie w połączeniu z panelami fotowoltaicznymi sprawia, że minimalizujemy koszty ogrzewania domu oraz stajemy się przyjaźni atmosferze.

Bezpieczeństwo – wodny system grzewczy

Wodny system grzewczy w płycie fundamentowej LEGALETT jest projektowany z zachowaniem najwyższych norm bezpieczeństwa. Każde pomieszczenie o powierzchni użytkowej powyżej 7m2 ma oddzielną pętle z jednego kawałka rurki grzewczej. W płycie fundamentowej nie ma żadnych złączeń ani trójników, a każda pętla orurowania wodnego zaczyna się i kończy w miejscu rozdzielacza. Takie zastosowanie pozwala uniknąć jakiejkolwiek awarii. Zastosowane orurowanie wodne składa się z trzech warstw, PE_RT/Al./PE-RT. Podczas zalewanie płyty betonem przeprowadzana jest próba ciśnieniowa o mocy 6 atmosfer.

Prostota

Obsługa eksploatacyjna systemów jest bardzo prosta, ogranicza się jedynie do obsługi termostatu ściennego umieszczonego w ogrzewanym pomieszczeniu. Każde pomieszczenie jest ogrzewane indywidualnie dzięki termostatom.

Eliminuje prądy konwekcyjne i zanieczyszczenia powietrza czynnikami alergicznymi

Technologia powietrznego systemu grzewczego Legalett pozwala wyeliminować zjawisko prądów konwekcyjnych, a także zanieczyszczenia powietrza czynnikami alergicznymi, gdyż nie unosi kurzy z bakteriami i drobnoustrojami, nie wysusza powietrza i nie jonizuje go niekorzystnie.

Odporny na przemarzanie

System LEGALETT umożliwia wykorzystanie akumulacji ciepła w płycie fundamentowej do ogrzewania wnętrza budynku oraz jednoczesnego wywołania odpowiedniego pola temperatur w gruncie pod budynkiem. Zapewnia to podczas eksploatacji budynku ochronę fundamentów przed wysadzinami mrozowymi na gruntach wysadzinowych.

Bezpieczeństwo – powietrzny system grzewczy

Zastosowanie powietrza jako nośnika energii cieplnej w powietrznym systemie grzewczym LEGALETT do minimum ogranicza niebezpieczeństwo awaryjnych przecieków wody, a w przypadku awaryjnego spadku temperatury poniżej zera, zamarznięcia instalacji wodnej co może być katastrofalne w skutkach dla domu.

Dwa w jednym

System Legalett to połączenie konstrukcji płyty fundamentowej z podłogowym systemem grzewczym przewidzianym dla parteru budynku – dzięki temu Inwestor w tym samym czasie buduje fundament i system grzewczy dla całego domu.

Uniwersalność

Powietrze lub wodę w podłogowym systemie grzewczym można podgrzewać przy pomocy różnych źródeł ciepła np.: przez piece gazowe, olejowe, pompy ciepła, kominek, elektrociepłownię czy też elektrykę.

Brak wilgoci, grzybów i pleśni w fundamencie

Płytowy fundament grzewczy LEGALETT eliminuje fizyczne warunki przyczyniające się do wystąpienia wilgoci oraz rozwoju grzybów i pleśni w fundamencie.

Niskie koszty utrzymania

Zamknięty system przewodów w pętli nie wymaga czyszczenia lub konserwacji. Brak ryzyka wycieku wody w przewodach wentylacyjnych. Nie ma limitu czasu użytkowania rur użytych w systemie LEGALETT.

Ekonomiczność

Dzięki zastosowaniu systemu LEGALETT, koszty eksploatacji dla użytkownika są niższe. Izolacja cieplna i prawidłowy rozkład temperatury pozwala na obniżenie temperatury pomieszczeń o 2-3C bez utraty komfortu cieplnego. System akumulacji ciepła w płycie fundamentowej pozwala na uzyskanie do 30% mniejszych kosztów ogrzewania rocznie.

Kontakt

Legalett Polska Sp. z o.o.

Al. Grunwaldzka 487A, II piętro

80-309 Gdańsk

tel./fax: +48 58 554 21 88

info@legalett.com.pl

NIP: 946-00-04-292

REGON: 430405209

Biuro czynne od poniedziałku do piątku
w godzinach od 8:00 do 16:00

Magazyn

Wybickiego 22

84-207 Bojano
Łukasz Sinkiewicz
tel. 509 512 493
e-mail: lukasz.sinkiewicz@legalett.com.pl

Dział handlowy:

Maciej Dorociak

tel. 512 137 843
tel. 505 155 822

e-mail: maciej.dorociak@legalett.com.pl

Dział projektowy:

Małgorzata Nazarewicz

tel. 501 311 904

e-mail: malgorzata.nazarewicz@legalett.com.pl

Dział projektowy:

Katarzyna Kimmel

tel. 510 022 106

e-mail: katarzyna.kimmel@legalett.com.pl

Dział projektowy:

Marta Dadura

tel. 519 576 633

e-mail: marta.dadura@legalett.com.pl

Reklama i Marketing:

Agnieszka Głowacka-Mattsson

tel. 501 311 902

e-mail: agnieszka@legalett.com.pl

BEZPŁATNA WYCENA

napisz do nas

Administratorem danych osobowych jest Legalett Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Gdyańsku, adres: al. Grunwaldzka 487A, II piętro, 80-309 Gdańsk. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie zgodnie z polityką prywatności serwisu.

x
+
dodaj załącznik (.jpg, .pdf, .dwg, .doc, .xls)

Fundament to podstawa

map