Archiwum Zalety - Legalett

Prostota

Obsługa eksploatacyjna systemu jest bardzo prosta, ogranicza się jedynie do obsługi termostatu ściennego umieszczonego w ogrzewanym pomieszczeniu.

Umożliwia posadowienie budynku w trudnych warunkach gruntowych

Zaletą płyty fundamentowej jako konstrukcji nośnej jest przenoszenie obciążenia z budynku na grunt poprzez zwiększoną powierzchnię co ma znaczenie w przypadku gruntów o małej nośności lub podatnych na osiadanie.

Skrócenie czasu budowy

Krótki cykl budowlany – 5 do 7 dni – przyspiesza znacznie budowę domu, oraz obniża jej koszty. Ponadto gdy budynek znajduje się w stanie surowym zamkniętym możemy uruchomić system ogrzewania stosując agregaty budowlane. Przy ich pomocy osuszamy cały budynek, co umożliwia wcześniejsze wykończenie wnętrz.

Prosty i szybki montaż

Konstrukcja fundamentu i systemu grzewczego Legalett jest bardzo prosta i szybka w montażu. Wszystkie jej składniki są wcześniej przygotowane, odpowiednio przycięte i częściowo zmontowane. Składanie ich polega na rozłożeniu według projektu gotowych już elementów.

Eliminuje prądy konwekcyjne i zanieczyszczenia powietrza czynnikami alergicznymi

Technologia systemu grzewczego Legalett pozwala wyeliminować zjawisko prądów konwekcyjnych, a także zanieczyszczenia powietrza czynnikami alergicznymi, gdyż nie unosi kurzy z bakteriami i drobnoustrojami, nie wysusza powietrza i nie jonizuje go niekorzystnie.

Odporny na przemarzanie

System LEGALETT umożliwia wykorzystanie akumulacji ciepła w płycie fundamentowej do ogrzewania wnętrza budynku oraz jednoczesnego wywołania odpowiedniego pola temperatur w gruncie pod budynkiem. Zapewnia to podczas eksploatacji budynku ochronę fundamentów przed wysadzinami mrozowymi na gruntach wysadzinowych.

Bezpieczeństwo

Zastosowanie powietrza jako nośnika energii cieplnej w przeciwieństwie do wodnych instalacji grzewczych do minimum ogranicza niebezpieczeństwo awaryjnych przecieków wody, a w przypadku awaryjnego spadku temperatury poniżej zera, zamarznięcia instalacji wodnej co może być katastrofalne w skutkach dla domu.

Dwa w jednym

System Legalett to połączenie konstrukcji płyty fundamentowej z podłogowym systemem grzewczym – dzięki temu Inwestor w tym samym czasie buduje fundament i system grzewczy dla całego domu.

Uniwersalność

Powietrze w podłogowym systemie grzewczym można podgrzewać przy pomocy różnych źródeł ciepła np.: przez piece gazowe, olejowe, pompy ciepła, kominek, elektrociepłownię czy też elektrykę.

Brak wilgoci, grzybów i pleśni w fundamencie

Płytowy fundament grzewczy LEGALETT eliminuje fizyczne warunki przyczyniające się do wystąpienia wilgoci oraz rozwoju grzybów i pleśni w fundamencie.

Niskie koszty utrzymania

Zamknięty system przewodów w pętli nie wymaga czyszczenia lub konserwacji. Brak ryzyka wycieku wody w przewodach wentylacyjnych. Nie ma limitu czasu użytkowania rur użytych w systemie LEGALETT.

Ekonomiczność

Dzięki zastosowaniu systemu LEGALETT, koszty eksploatacji dla użytkownika są niższe. Izolacja cieplna i prawidłowy rozkład temperatury pozwala na obniżenie temperatury pomieszczeń o 2-3C bez utraty komfortu cieplnego.

Kontakt

Legalett Polska Sp. z o.o.

Al. Grunwaldzka 487A, II piętro

80-309 Gdańsk

tel./fax: +48 58 554 21 88

info@legalett.com.pl

NIP: 946-00-04-292

REGON: 430405209

Biuro czynne od poniedziałku do piątku
w godzinach od 8:00 do 16:00

Magazyn

Wybickiego 22

84-207 Bojano

Dział handlowy:

Kamil Chadaj

tel. 505 155 822

e-mail: kamil@legalett.com.pl

Dział projektowy:

Małgorzata Nazarewicz

tel. 501 311 904

e-mail: gosia@legalett.com.pl

Reklama i Marketing:

Agnieszka Głowacka-Mattsson

tel. 501 311 902

e-mail: agnieszka@legalett.com.pl

Serwis i instalacje:

Kamil Chadaj

tel. 505 155 822

e-mail: kamil@legalett.com.pl

BEZPŁATNA WYCENA

napisz do nas

Administratorem danych osobowych jest Legalett Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Gdyańsku, adres: al. Grunwaldzka 487A, II piętro, 80-309 Gdańsk. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie zgodnie z polityką prywatności serwisu.

x
+
dodaj załącznik (.jpg, .pdf, .dwg, .doc, .xls)

Fundament to podstawa