Płyta fundamentowa

Opaska przewwysadzinowa
Umieszczona jest pod kątem od krawędzi izolacji w głąb gruntu na całym jego obwodzie. Jej zadaniem jest stabilizacja elementów brzegowych oraz utrzymywanie dodatniej temperatury gruntu pod płytą fundamentową w zimie, zapewniając lepsze parametry cieplne.

Wyprowadzenie wszystkich przepustów poza płytę
Poza obręb budynku (1m) wyprowadzone są przepusty na przyłącze wody, przyłącze elektryczne wraz z bednarką, doprowadzenie powietrza do kominka oraz przepusty na instalacje zewnętrzne.

Gotowy poziom „zero” budynku
Płyta fundamentowa Legalett jest gotową posadzką budynku, na której po wykonaniu ścian można od razu kłaść podłogi. Nie potrzeba żadnych dodatkowych wylewek, a sama płyta fundamentowa jest wygładzona i mechanicznie zatarta.

Pełne zbrojenie klasy AIIIN
Zastosowanie pełnego zbrojenia płyty fundamentowej na całej jej powierzchni dwiema warstwami siatek zbrojeniowych oraz dodatkowych wzmocnień pod ścianami zewnętrznymi pozwala na uzyskanie dużej nośnością oraz mocnej konstrukcji płyty fundamentowej. Pełne zbrojenie płyty fundamentowej Legalett charakteryzuje się lepszymi parametrami, nośnością oraz wytrzymałością niż zbrojenie rozproszone.

Brak mostków termicznych
Zastosowanie elementów brzegowych w kształcie litery L oraz izolacji poziomej pod całą powierzchnią budynku skutkuje pełną izolacją budynku od gruntu. Takie rozwiązanie pozwala na wyeliminowanie wszystkich mostków termicznych. Systemowe szalunki styropianowe LEGALETT ułatwiają i skracają czas pracy związany z budową płyty, a własna linia produkcyjna umożliwia wykonanie elementów o dowolnych wymiarach i kształtach. Takie rozwiązanie gwarantuje zachowanie odpowiedniego współczynnika U.

Umożliwia posadowienie budynku w trudnych warunkach gruntowych
Zaletą płyty fundamentowej jako konstrukcji nośnej jest przenoszenie obciążenia z budynku na grunt poprzez zwiększoną powierzchnię co ma znaczenie w przypadku gruntów o małej nośności lub podatnych na osiadanie, takich jak: grunty nasypowe, grunty o wysokim poziomie wód gruntowych itp.

Skrócenie czasu budowy
Krótki cykl budowlany – 5 do 10 dni – przyspiesza znacznie budowę domu, oraz obniża jej koszty. Ponadto gdy budynek znajduje się w stanie surowym zamkniętym możemy w przypadku płyty grzewczej z powietrznych systemem podłogowym uruchomić system ogrzewania stosując agregaty budowlane. Przy ich pomocy osuszamy cały budynek, co umożliwia wcześniejsze wykończenie wnętrz.

Prosty i szybki montaż
Konstrukcja płyty fundamentowej Legalett jest bardzo prosta i szybka w montażu. Wszystkie jej składniki są wcześniej przygotowane, odpowiednio przycięte i częściowo zmontowane. Składanie ich polega na rozłożeniu według projektu gotowych już elementów. Poniżej porównanie przedstawiające czas budowy fundamentów przy wykorzystaniu tradycyjnej technologii oraz płyty fundamentowej Legalett.
